Drewno – trend ponadczasowy

1
2474

Barokowe, ciężkie szafy gdańskie, fornirowane komody z lat 60-tych czy ludowe rzeźby – drewno to jedna z ponadczasowych inspiracji dla artystów i architektów. Meble z litego drewna potrafią przetrwać dziesiątki lat w niezmienionym stanie, niosąc za sobą historię wielu pokoleń. Sam proces tworzenia i praca z tym naturalnym materiałem sąa bardzo inspirujące.

Drewno, na którym najchętniej pracujemy, powinno być spokojne i cierpliwe. Odczekać swoje, wyschnąć naturalnie – nie w suszarni, a przede wszystkim przeżyć coś w swoim (często ponad 100-letnim) życiu i chcieć nam to pokazać poprzez swoje sęki, usłojenie czy nieregularność krawędzi. My jesteśmy tutaj tylko od tego, żeby możliwie jak najprościej i najładniej uwypuklić ten proces i te mechanizmy – opowiada Łukasz z In Wood We Trust

1

Wood Republic

2

Mo Woodwork

product_l

gie-el

4

In Wood We Trust

5

umebluj mieszkanie

6

Kvadrat Meble

Styl skandynawski, industrialny, vintage czy surowy minimalizm – drewniane przedmioty są uniwersalne i łatwo je wkomponować w każde wnętrze. Uniwersalność to również cecha, którą kierują się designerzy. Projektanci stawiają często akcent na ponadczasowe i klasyczne formy, które przypadną do gustu zarówno miłośnikom surowych aranżacji, jak też tych bardziej awangardowych.

Jeśli nie chcemy robić rewolucji w domu i wymieniać mebli na nowe, możemy postawić na drewniane dodatki, które będą przyciągać uwagę i odświeżą stylizację salonu czy sypialni. Na rynku jest obecnie wiele przedmiotów użytkowych, które wyróżniają się unikalnym designem. Okrągłe lustro w drewnianej oprawie, zegar nawiązujący do projektów z PRL-u, a nawet drewniany zagłówek łóżka – wybór jest bardzo szeroki.

7

Woodoo People

8

Drewniana Ściana

9

moreclock

10

Abadoc

Drewniane akcenty mogą się również pojawić na ścianach i nie chodzi wcale o kultową boazerię, którą Polacy pokochali w latach 80-tych. Co powiecie na drewniane obrazy czy ramki ze starego drewna? Dla bardziej odważnych mamy tapety z drewnianym motywem – kto podejmie wyzwanie? 🙂

11

o!Pardon

12

Stolarz Tworzący

13

Zwei Frauen

14

Deeco

15

artgeist

1 KOMENTARZ

  1. Zdecydowanie drewniane elementy podkreślają wnętrze i nadają mu wyrazistości. Można je przemycić w różnych formach, dlatego każdy znajdzie opcję dla siebie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here