Dolce&Gabbana i Smeg – włoscy projektanci zachwycają nową kolekcją

4
8273

Dolce&Gabbana i Smeg po raz kolejny połączyły swoje siły. Wcześniej zaskoczyli nas specjalna edycją limitowanych chłodziarek FAB28 w przepięknych sycylijskich wzorach i drobnym sprzęcie AGD. Teraz włoscy projektanci zachwycają nową kolekcją, którą stanowi nowa linia lodówek poszerzona o kuchenki i okapy kuchenne. 

włoscy projektanci

Źródło: designboom

Wszystko zaczęło się od kultowych lodówek marki Smeg, które do tej pory przybierały różne wersje kolorystyczne. Popularne były modele w cukierkowych odcieniach, udające jeans, skórę, czy nawet oznaczone flagą państwa. Najnowsze wersje lodówek są jednak najbardziej spektakularne, ponieważ są odpowiedzią na głęboką zakorzenioną pasję do stylu „Made in Italy”. Dolce&Gabbana znaleźli upodobanie w sycylijskim folklorze, dlatego wzornictwem odwołali się do tradycji, stosując konkretne wzory i symbole.

nowa-kolekcja-DG-Smeg

Źródło: designboom

kuchnia-DG-Smeg

Źródło: designboom

Włoscy projaktanci odwołują się do tradycji

Malowidła, które znalazły się na sprzęcie AGD przepełnione są kolorami i ilustracjami wzorów ściśle związanych z tradycją sycylijską. Ilustracje przedstawiają charakterystyczne elementy teatru lalek- sceny bitew, średniowiecznych rycerzy, cytryny, symbol trinacria, koła od wozu.  Ponadto każdy egzemplarz został wzbogacony o pięknym a zarazem klasyczny motyw kwiatowy. Malowidła, które upiększają sprzęt AGD firmy Smeg dobrze znane są na całym świecie. Do współpracy Dolce&Gabbana i Smeg zaprosiło włoskich artystów takich jak: Salvatore Sapienza, czy duet Adriana Zambonelli oraz Tiziana Nicosia, którym przewodniczyli: Domenico Dolce oraz Stefano Gabbana.

okap-DolceGabbana-Smeg

Źródło: designboom

okap-DG-Smeg

Źródło: designboom

Chłodziarki, które szybko zdobyły popularność to był dopiero początek współpracy Dolce&Gabbana i Smeg. W zeszłym roku włoscy projektanci zaprezentowali drobny sprzęt AGD, w skład którego wchodziły tostery, wyciskarki do cytrusów, czajniki, czy ekspresy do kawy. Natomiast tym razem kolekcja została wzbogacona o Divina Cucina – Sicily is my love, na którą składają się kuchenki, okapy i nowa linia lodówek.

Najnowszą kolekcję zdobią dwa warianty malowideł. Jeden z nich odwołuje się do Crocchi, drugi zaś do włoskiej ceramiki. Są to bogate zdobienia, które emanują żywym kolorem oraz kwiatowymi i geometrycznymi wzorami.

czajnik-włoscy-projektanci

Źródło: Smeg

robot-kuchenny-DG-Smeg

Źródło: Smeg

Włoscy-projektanci-DG-Smeg

Źródło: Smeg

Blender-włoscy-projektanci.j

Źródło: Smeg

4 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj