Co łączy spłuczki podtynkowe i czekoladę?

2
3565
spłuczki podtynkowe

Przygotowaliśmy dla was coś specjalnego. Poznajcie historię spłuczek podtynkowych! To już pół wieku testów w samym sercu szwajcarskich Alp. Spłuczki podtynkowe na świecie znane są już od prawie 60 lat. Do Polski zawitały dopiero w latach 90., podobnie jak wiele innych nowinek i technologii z Zachodu. Podtynkowe spłuczki do toalet, bo o nich mowa, to dziś już standard. Warto wiedzieć, że to rewolucyjne rozwiązanie techniczne, podobnie jak znakomitą czekoladę i najwyższej jakości zegarki, zawdzięczamy Szwajcarom.

spłuczki podtynkowe fabryka

Historia spłuczek podtynkowych sięga 1964 roku. Właśnie wtedy firma Geberit wprowadziła na rynek pierwszy model spłuczki zintegrowanej ze ścianą. W tym miejscu warto wspomnieć, że Geberit to także wynalazca i producent pierwszej drewniano-ołowianej spłuczki do wc. Patent na ten produkt firma Gebert – bo tak wówczas nazywał się dzisiejszy Geberit – uzyskała w 1905 roku. Niespełna pół wieku później, w 1952 roku Geberit wypuścił na rynek pierwszą spłuczkę wykonaną z tworzywa, a po kolejnych 10 latach przyszedł czas na spłuczkę podtynkową.

Spłuczki podtynkowe

Spłuczki podtynkowe – rewolucja na miarę czasów

Wynalazek szwajcarskiego producenta doskonale wpisywał się w panujące wówczas wzornicze trendy i  kierunki myślenia projektantów. Forma została podporządkowana funkcji, a głównym dążeniem designerów tego okresu było połączenia estetyki z maksymalną użytecznością produktu. To właśnie wtedy rodziły się pomysły na modułowe, wielofunkcyjne meble czy chowane w ścianach łóżka. W niewielkich łazienkach, typowych dla ówczesnego budownictwa mieszkaniowego dominowała prostota, ergonomia i wygoda. Projektanci Geberit skoncentrowali uwagę na rozwiązaniu, które pozwoli zaoszczędzić przestrzeń. Owocem ich pracy były właśnie spłuczki do zabudowy w ścianie.

Spłuczki podtynkowesprawdzone w sercu szwajcarskich Alp

Ważny rozdział w historii spłuczek podtynkowych zapisany został w łazienkach hotelu Eiger, położonego w szwajcarskiej górskiej wiosce Grindelwald. Jego właściciele w połowie lat 60. XX wieku, jako jedni z pierwszych inwestorów zdecydowali się zastosować w swoim obiekcie to innowacyjne jak na tamte czasy rozwiązanie.

Geberit = bezpieczeństwo

W tym roku minie 57 lat od wprowadzenia na rynek wynalazku firmy Geberit. Podtynkowe spłuczki zrewolucjonizowały łazienki na całym świecie – spotykamy je dziś powszechnie zarówno w domowych, jak i publicznych toaletach. Chociaż obecna rynkowa oferta spłuczek do zabudowy obejmuje produkty wielu różnych marek, prawdziwy Geberit wciąż jest tylko jeden, a jego spłuczki cieszą się nieposzlakowaną opinią inwestorów, architektów i wykonawców. Zgodnie przyznają oni, że produkty Geberit to synonim bezpieczeństwa, ponieważ wyróżnia je najlepsza jakość, niezawodność i gwarancja bezawaryjnej pracy przez długie lata.

Na ponad 2,5 miliona zamontowanych w Polsce w ciągu ostatnich 25 lat spłuczek ani jedna nie uległa rozszczelnieniu. Geberit udziela 10-letniej gwarancji nie tylko na samą na spłuczkę, ale także na wszystkie elementy w jej wnętrzu. Ponadto, jako jedyny producent na rynku zapewnia dostępność części zamiennych swoich produktów przez 25 lat.

Spłuczka i stelaż – duet doskonały

Za bezpieczeństwo użytkownika odpowiada nie tylko spłuczka, ale także stelaż. Konstrukcja obu elementów w produktach Geberit najnowszej generacji zawiera szereg rozwiązań, wprowadzonych po wszechstronnych badaniach laboratoryjnych. Służą one poprawie parametrów akustycznych, zmniejszeniu ilości wody zużywanej do spłukania toalety oraz uproszczeniu montażu – naturalnie z zachowaniem parametrów jakościowych. Testy, przeprowadzone przez niezależne, certyfikowane instytuty potwierdziły, że stelaże Geberit przez wiele lat użytkowania bezpiecznie znoszą obciążenie 400 kg przy tylko 4 punktach mocowania. Warto zauważyć, że 400 kg to obciążenie kontrolne – stelaż Geberit bezpiecznie przenosi obciążenia nawet kilkakrotnie większe.

Szwajcarska jakość od lat ceniona jest na całym świecie. Warto pamiętać, że oprócz znakomitej czekolady, serów i zegarków, Szwajcarom zawdzięczamy też najwyższej jakości podtynkowe spłuczki i stelaże do toalet. Kochamy to rozwiązanie i zawsze wykorzystujemy w naszych projektach. Zerknijcie do naszej jasnej łazienki.

Więcej informacji na stronie Geberit.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here