Bolded flowers zwiastują wiosnę wnętrzarską

0
5679

Jeśli mamy w planach remont i dodanie swoim wnętrzom poezji, charakteru i polotu, tegoroczny trend kwiatowy zrobi robotę! Duże motywy kwiatowe w tym sezonie zastąpią monochromatyczne akcenty kolorystyczne we wnętrzach. Kwiaty pojawią się na ścianach w postaci ogromnych printów, na tkaninach (zasłony, obicia mebli czy poduszki), a nawet na meblach. Trend ten jest ewidentnie świeżym podmuchem florystycznego trendu z minionych sezonów. Wprowadzając duże, kwiatowe printy do domu warto jednak pamiętać, że desenie tego rodzaju mocno determinują styl całego wnętrza. Jest bardzo kobiecy, sprawdzi się więc we wnętrzach przytulnych, urządzonych w stylu angielskim czy francuskim. Meble w stylu Ludwika czy vintage z kolorowymi kwiatami wejdą w idealną symbiozę.

Tapety dają gwarantowany efekt

Kwiecista tapeta chyba najłatwiej zmienia wnętrze i z pewnością zrobi wrażenie na każdym gościu. Wystarczy wytapetowanie jednej ściany i efekt gwarantowany. Ogromne kwiaty będą idealnym tłem dla kanap, sof i foteli w salonie, ale sprawdzą się też na ścianie za zagłówkiem łóżka w sypialni. Najlepsze jest to, że w dzisiejszych czasach podczas tapetowania nie ubrudzimy się już klejem, bo większość marek produkujących designerskie tapety proponuje samoprzylepne rolki wielokrotnego użycia. Tapetowanie może więc stać się czystą przyjemnością.

tapeta w kwiaty

źródło: Pinterest 

tapeta w kwiaty

źródło: Coloray 

tapeta w kwiaty

źródło: Coloray 

tapeta w kwiaty

źródło: Coloray 

tapeta w kwiaty

źródło: Coloray

Meble i dodatki z motywem “bolded flowers”

Jeśli jednak nie chcemy z naszego domu zrobić ogrodu na ścianach, warto przenieść motyw florystyczny na meble i generalnie na tkaniny. Duże kwiaty na tapicerce foteli ludwikowskich czy z lat 50. i 60. to obecnie jeden z ciekawszych nurtów. Nawet na polskim rynku dostępne są już tkaniny zagraniczne idealnie pasujące do tworzenia autorskich, kwiatowych obić. Czasem wystarczy kupić stary mebel i odnowić go u tapicera, dając mu wybrany przez siebie materiał.

fotel w kwiaty

źródło: ReKreacja

fotel w kwiaty

źródło: pracownia REBORN

fotel w kwiaty

źródło: Fotelownia

fotel w kwiaty

źródło: pracownia REBORN 

poduszka w kwiaty

źródło: Lotari

poduszka w kwiaty

źródło: Kolorove LOWE

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj