Antresola – otwarta przestrzeń. Czy nadal w modzie?

4
12898

Antresola- otwarta przestrzeń. Czy nadal w modzie?

Antresola to nic innego jak dodatkowa kondygnacja w naszym mieszkaniu, czy nowo wybudowanym domu. Najczęściej tworzona jest z potrzeby powiększenia metrażu użytkowego na dodatkową sypialnię, biuro, czy po prostu miejsce do poczytania dobrej książki.
Zwykle stanowi otwartą przestrzeń, a co za tym idzie- optycznie powiększa nasze wnętrze.

antresola

Źródło: decoholic.com

Otwarta przestrzeń

Czy możemy powiedzieć, że antresola jest nadal w modzie? Oczywiście, że tak. Coraz częściej przy wyborze projektu domu decydujemy się na kuchnię połączoną z salonem, chociażby dlatego, że dzięki temu uzyskujemy więcej przestrzeni. Nie lubimy małych pokoi, bo sprawiają, że czujemy się w nich przytłoczeni i zamknięci. Otwarta przestrzeń gwarantuje nam większy komfort mieszkaniowy i świadczy o naszej otwartości na drugiego człowieka- stąd jej coraz większa popularność na rynku nieruchomości. Lubimy ze sobą przebywać, lubimy wiedzieć i lubimy widzieć. Antresola daje poczucie, że wszystko jest w zasięgu naszego wzroku i dostępne na wyciągnięcie ręki. Służy zatem relacjom domowników, służy naszemu dobremu samopoczuciu, a ponadto ma szansę stać się najpiękniejszym elementem naszego wnętrza.

antresola, projekt domu z charakterem 4

Źródło: Projekt domu Z Charakterem 4 WAW1022

atresola w domu

Źródło: Projekt domu Z Charakterem 4 WAW1022

Wybór antresoli

To, na jaką antresolę zdecydujemy się we wnętrzu naszego domu- zależy wyłącznie od naszych upodobań. Warto jednak pamiętać o solidnych materiałach, które będą gwarantowały jej stabilność. Schody na jakie się zdecydujemy możemy pięknie wyeksponować, pamiętając przy tym, aby były jednak w pełni bezpiecznie i świetnie współgrały z całością aranżacji. To właśnie one w głównej mierze będą decydowały o efekcie finalnym naszego półpiętra.
I tu już panuje pełna dowolność zależna od stylu, na który się zdecydujemy. Możemy pokusić się o wnętrze o charakterze industrialnym, skandynawskim, klasycznym… Trzeba jednak przyznać, że dobrze zaprojektowana antresola i odpowiednio wkomponowana w charakter wnętrza zawsze będzie wywoływała ogromne wrażenie.

antresola, projekt domu dostępny

Źródło: Projekt domu Dostępny 4A WAW1083

dom z antresolą

Źródło: yellowtrace.com.au

Projekt wnętrza

Wybór odpowiedniego projektu domu z antresolą może gwarantować zdumiewający efekt finalny, dlatego już na tym etapie warto o niej pomyśleć.
Trzeba przyznać, że dla każdej osoby urządzającej nowe miejsce zamieszkania- salon i kuchnia będą stanowiły najważniejsze pomieszczenia. Otwierając w nich przestrzeń do góry- uzyskamy dodatkową powierzchnię w strefie dziennej, dodając jej przy tym lekkości i podkreślając jej prestiżowy charakter miejsca.

antresola, projekt domu doskonały

Źródło: Projekt domu Doskonały 3 WAW1007

antresola projekt domu doskonały 3

Źródło: Projekt domu Doskonały 3 WAW1007

Dodatkowa strefa

Antresola doskonale sprawdzi się przede wszystkich w małych domach, w których brakuje miejsca na tzw. „Strefę prywatną”. Za jej pomocą możemy wydzielić dodatkowa przestrzeń na indywidualny wypoczynek, nie tracąc przy tym kontaktu z innymi domownikami.
Taka strefa może być zaaranżowana nie tylko w miejsce dziennego odpoczynku, w którym można poczytać dobrą książkę i napić się gorącej kawy, ale może stanowić również nocną strefę, w której sama noc stanie się przyjemnością.

projekt domu z antresolą

Źródło: i.pinimg.com

Pamiętajmy, że w zależności od naszych potrzeb i upodobań- zastosowanie przeszkleń w tych pomieszczeniach doda naszym wnętrzom nowoczesności i dodatkowego oświetlenia. Pełna zabudowa natomiast stworzy indywidualną, prywatną strefę, która będzie dobrym rozwiązaniem odłączenia się od kuchni i salonu, a przejścia w strefę nocnego wypoczynku.

Źródło: decoholic.org

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

4 KOMENTARZE

  1. Ja mam 50m z antresola 15 m i naprawde dodaje ona przestrzeni. Kazdemu wydaje sie, ze metraz mieszkania jest wiekszy. Wprowadza klimat, styl i sluzy jako dodatkowa sypialnia, a niebawem tez biblioteka. Kocham antresole!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj