Annie Sloan – Artystyczne malowanie powierzchni

1
3329

Wiosna ma to do siebie, że wzywa do działania. Inspiruje, zachwyca i mobilizuje. Największych zmian w naszych wnętrzach dokonujemy właśnie o tej porze roku. Szukamy unikalnych dekoracji, nowych rozwiązań, a nawet decydujemy się na większe remonty. A co powiecie na artystyczne malowanie? 

artystyczne malowanie

Artystyczne malowanie z farbą Chalk Paint

Farba Annie Sloan to farba, która zdominowała rynek farb stosowanych do malowania mebli i innych powierzchni wnętrzarskich. Nie jest to zwykła farba kredowa, która została stworzona poprzez dodanie gipsu modelarskiego, sody, czy zaprawy.  Chalk Paint jest specjalnie opracowaną formułą, która pozwala uzyskać zarówno gładką powierzchnię, teksturowe wykończenie, jak i efekt postarzający. Największym jej atutem jest fakt, że decydując się na jej zakup, nie musimy gruntować, czy szlifować powierzchni, którą zamierzamy pomalować. Wystarczy, odtłuścić ją zwykłą wodą z dodatkiem chemicznym, czy benzyną ekstrakcyjną. Farba jest na tyle gęsta i wydajna, że doskonale poradzi sobie zarówno na drewnie, metalu, podłodze, ścianie, czy tapicerce. Chalk Paint jest niezastąpionym rozwiązaniem przy tego typu działaniach.

Artystyczne-malowanie-farbą-kredową

Artystyczne-malowanie-farbą-kredową-Annie-Sloan.

Artystyczne-malowanie-farbami-kredowymi

Artystyczne-malowanie-farbami-kredowymi-marki-Annie-Sloan

Artystyczne-malowanie-brytyjskimi-farbami-kredowymi

Styl Vintage

Trzeba przyznać, że jak moda szybko ulega zmianie, tak styl Vintage trwa już stosunkowo długo i wcale nie zapowiada się, aby uległo to zmianie. Pokazuje on ponadczasowość dobrze zaprojektowanych przedmiotów, które dzięki odpowiednim zabiegom nigdy nie wyjdą z mody. W tym dużą rolę odgrywa artystyczne malowanie starych powierzchni.

Vintage ma wielu swoich zwolenników, którzy chętnie wykorzystują znalezione na strychu, czy pchlich targach perełki, z których wydobywają piękno poddając odpowiedniej renowacji. Meble uzyskują wówczas własną tożsamość, dodatkową historię i czystą kartę na przyszłość. Do takich zabiegów, często wykorzystuje się różnego rodzaju farby, z których Farba Chalk Paint idealnie wpasowuje się w zamierzony efekt, nadając przy tym starego, matowego wykończenia charakterystycznego dla stylu Vintage.

Artystyczne-malowanie-z-marką-Annie-Sloan

Annie-Sloan-i-Artystyczne-malowanie.

Farby-kredowe-i-Artystyczne-malowanie

Annie Sloan

Annie Sloan jest jedną z najbardziej szanowanych na świecie ekspertów w dziedzinie  dekorowania wnętrz. Studiowała sztukę, co przełożyło się na zamiłowanie do malowania dekoracyjnego i 40 lat pracy w branży wnętrzarskiej. Jej doświadczenie i zdobyta wiedza pozwoliły na stworzenie własnej farby dekoracyjnej Chalk Paint, która została specjalnie opracowana do stosowania na ścianach, podłogach i różnych powierzchniach mebli. Jej doskonała przyczepność oraz elastyczność pozwala użytkownikowi stosować ją w dowolny sposób. Sprawdza się na większości powierzchni, dzięki czemu daje możliwość swobodnego, w pełni kreatywnego i niezależnego działania.

Artystyczne-malowanie-z-brytyjską-marką.

Sama Annie Sloan wydała również słynną książkę pt. „The Complete Book of Decorative Paint Techniques”, po której ukazało się jeszcze 20 innych pozycji o tematyce związanej z farbami, co zaowocowało dwumilionową sprzedażą książek wydanych w 11 językach na całym świecie.

Od 2000 roku intensywnie poszerzała swoją działalność rozszerzając ją o sklep w Oxfordzie. Organizuje też kursy dla zainteresowanych uczestników, usługi związane z projektowaniem wnętrz, artystyczne malowanie powierzchni, a także o nowe produkty i kolory farb, które teraz sprzedawane są na całym świecie.

Artystyczne-malowanie-z-brytyjską-marką-Annie-Sloan

Źródło: Materiały Prasowe

1 KOMENTARZ

  1. […] Artystyczne malowanie wymaga między innymi dobrze dostosowanych do tego farb. Zdecydowanie najlepiej sprawdzą się tu farby strukturalne. Dzięki nim uzyskamy wyjątkowy efekt na ścianie, a dodatkowo charakteryzują się wysoką odpornością i trwałością. Jeśli zdecydujemy się na to rozwiązanie, musimy poszukać sklepu budowlanego, który ma takie farby w ofercie, ponieważ nie cechują się dużą dostępnością. Narzędzia, jakich będziemy potrzebować to wiadro, paca, mieszadło z wiertarką i ewentualne inne przedmioty, które będą niezbędne do tworzenia malunków (np. gąbki, wałki, szczotki). […]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj