Alpejski Ogród na porcelanie Rosenthal – Brillance

0
4138

Szwajcarska projektanktka Regula Stüdli stworzyła nową dekorację serwisu Brillance dla firmy Rosenthal. Połączenie chabru z odcieniem musztardowym oraz delikatną nutą bieli przenosi naszą wyobraźnię do alepjskiego krajobrazu gór.

Brillance

W obliczu niemiłosiernie skracającej się doby, ciągłego pośpiechu i dążenia do coraz bardziej ambitnych i wymagających celów, pragniemy dokładnego przeciwieństwa zabiegania i ruchliwych ulic miasta. Tęsknimy za wiejskim krajobrazem, sąsiedztwem natury i nieskrępowaną radością z każdej minuty – stąd tak popularny ostatnio slow life. We wnętrzach coraz częściej dominuje rustykalny styl. Nowa dekoracja serwisu Brillance właśnie wprowadza nas w taki spokojny, sielski klimat alpejskiej wioski. Szwajcarska artystka Regula Stüdli – autorka dekoracji „Tajemniczy Ogród”, „Marii Róży” oraz „Sanssouci Blue” – tym razem odwołuje się do bardzo osobistych doświadczeń, do dzieciństwa spędzonego w miasteczku u podnóża Alp. Kwiatowe motywy zawsze fascynowały malarkę, co widać w poprzednich jej dziełach stworzonych we współpracy z manufakturą Rosenthal. Najnowsza dekoracja zatytułowana została jako „Alpejski Ogród”. Białe, chabrowe i żółte kwiaty dominują na tej lekkiej porcelanie, przenosząc nas do szwajcarskiej miejscowości u
podnóża gór.

Brillance_porcelana

Porcelana

Porcelana_w_kwiaty

Regula Stüdli i firma Rosenthal

Regula Stüdli to szwajcarska designerka, która urodziła się w 1974 roku. Studiowała na Akademii Sztuk Pięknych w Zurychu, a zaraz potem podjęła zatrudnienie u producenta tkanin. Przez dziesięć lat zdobywała doświadczenie przy tkaninach i tapetach dekoracyjnych. W związku z tym, że wcześniej nigdy nie pracowała przy tworzeniu dekoracji zastawy stołowej-zlecenie  Rosenthala było dla niej nowym wyzwaniem. Odnalazła się w nim jednak bardzo szybko, gdyż bazowała na tym, co jest dla niej najbliższe, czyli na kwiatach. Jej styl był bogaty w niezwykłe kompozycje gałązek wraz z liśćmi i rozwijającymi się kwiatami. Niesamowicie delikatny, prosty i piękny. Regula Stüdli w umiejętny sposób wypracowała sobie charakterystyczny motyw, w którym rośliny są nieco zmodyfikowane, a przy tym wyjątkowe w swoim wyglądzie. Artystka dotychczas wykonała dekoracje dla klasycznych serwisów Sanssouci, Biała Maria oraz Brillance, a także dla „Sanssouci Blue”, „Maria Róża” i „Tajemniczy Ogród”. Jej zdobienia są delikatne, a zarazem bardzo żywe, wykorzystujące bogata gamę kolorystyczną.

Zastawa_stołowa_1

Brillance

Talent Regula Stüdli doceniła firma Rosenthal, która już od kilku lat korzysta z jej prac. Status bestselleru uzyskała zastawa „Maria Róża”, która cieszy się największą popularnością. Najnowszą pracą natomiast jest serwis Brillance.

Regula-Stüdli

Regula-Stüdli_1

Rosenthal

Talerze_w_kwiaty

Zastawa_stołowa_w_kwiaty

 

Źródło: Rosenthal

ZapiszZapisz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj