Instytut Pantone w tym roku nie zapomniał o miłośnikach ciemnych barw, które tak ochoczo wybieramy jesienią i zimą. W nadchodzącym sezonie we wnętrzach, podobnie jak i w szafach, będą królowały brązy, odcienie niebieskiego i głębokie tony zieleni. I tutaj kłania się bardzo zmysłowy kolor Forest Biome, w pełni oddający tajemniczy charakter ukrytej w cieniu drzew zieleni. A więc jakie dodatki dobrać, żeby zieleń we wnętrzu wygadała jeszcze lepiej?
Zieleń we wnętrzu – Forest Biome Instytutu Pantone
Zieleń we wnętrzu to nadzwyczajnie ważny element. Ten kolor jest obecny w naszych mieszkaniach zazwyczaj w postaci roślin, zapominamy jednak często o tym, że ładnie będzie wyglądał również w postaci dodatków. Zobaczmy jakie okazy przygotowali dla nas w 9design.
Wnętrze a zieleń Forest Biome
Już wiemy, że w tym sezonie modny jest kolor Forest Biome, ale czy wiemy jak w odpowiedni sposób dodać go do wnętrza? Wbrew pozorom to nic trudnego. Jak i każda zieleń, Forest Biome doskonale wpisze się w każde wnętrze o bazowej kolorystyce, czyli dobrze pasuje do bieli i szarości. Czerń to też odpowiedni kolor. Zieleń Forest Biome będzie również dobrze wyglądać z drewnem, złotem i pudrowym różem.
Tekstylia i inne dekoracje
Dekorowanie wnętrza jest bardzo ważnym aspektem tworzenia jego wyjątkowego klimatu. Najłatwiejszym sposobem na odmianę wnętrza są niewątpliwie tekstylia. Są one porównywalnie nie drogie, co sprawia, że są również łatwo wymienne. Koce i poduszki to doskonałe rozwiązanie dla tych, kto marzy o metamorfozie swojego mieszkania i boi się odważnych zmian. Nie warto jednak zapominać i o innych dodatkach, na przykład szkło również może dodać wnętrzu nowych barw, musisz jedynie uważać na jego ilość i dorzeczność zastosowania.
Poduszka dekoracyjna Rój ptaków – Kare Design
Poduszka Miami Palm Tree – Zuiver
Aksamitna zieleń we wnętrzu – doskonałe połączenie
Zielone dodatki i meble zyskają dodatkowego blasku, jeśli będą wykonane z aksamitu. Ten materiał jest szczególnie modny w tym sezonie. Aktualnie projektanci nie boją się używać tę tkaninę, lecz odwrotnie. W projektach widzimy coraz większe meble wykonane z aksamitu, na przykład krzesła, fotele, czy nawet kanapy i narożniki!
Źródło: materiały prasowe