Site icon Polisz Design

Targi Sztuki Dostępnej 2019 – jesteśmy pod wrażeniem!

Targi-Sztuki-Dostępnej-2019-obrazy-na-wystawie-sztuka

Jesteśmy świeżo po drugiej edycji długo wyczekiwanego wydarzenia. Targi Sztuki Dostępnej 2019 odbyły się w zeszły weekend 16-17 listopada w BABCE do wynajęcia. Są to pierwsze i jedyne targi sztuki z limitem cenowym, więc wszystkie wystawione tam dzieła, w tym obrazy, rzeźby, grafiki oraz zdjęcia można było kupić od 50 do 5000 zł! Jesteśmy do dziś pod ogromnym wrażeniem tego wydarzenia, dlatego chętnie dzielimy się z Wami swoimi inspiracjami i refleksjami!

Targi Sztuki Dostępnej 2019 – jak było?

Organizatorkami wydarzenia są Lena Szwed-Strużyńska i Ewa Mierzejewska. Po pierwszej edycji targów pomysłodawczynie zapowiadały, że druga edycja będzie jeszcze bogatsza i bardziej zaskakująca. Musimy przyznać, że panie dotrzymały słowa! Druga edycja objęła dużo większą przestrzeń wystawową. Do zwiedzenia mieliśmy aż cztery pawilony pełne wyselekcjonowanych dzieł sztuki od 125 wystawców! Przez dwa dni każdy chętny mógł obejrzeć i zakupić wybrane prace w doskonałej atmosferze. Oprócz obcowania ze sztuką, które zajęło nam kilka godzin, do dyspozycji mieliśmy kawiarnię oraz ciekawe wykłady i warsztaty, prowadzone przez autorytety ze świata sztuki. Zatem działo się bardzo dużo!

Marzena Camila Wojtkiewicz
Robert Stolarczyk
Zbigniew Oporski

Targi Sztuki Dostępnej 2019 – co nam się podobało najbardziej?

Eksplorowaliśmy pawilony pełni podziwu! Po raz kolejny upewniliśmy się, że sztuka nie jest tylko dla wybrańców z zasobnymi portfelami. Jest interesująca niczym literatura, dlatego nie wahaliśmy się czasem stać nawet kilkanaście minut przej konkretnym obrazem. Stwierdzamy więc, że na tych targach każdy na pewno znajdzie coś dla siebie. Zwiedzając pawilony, odkryliśmy kilku nowych ciekawych twórców, cudownych ludzi pełnych pasji i na chwilę zapomnieliśmy o szarej codzienności!

Beata Walczak
Millena DeMille
Arek Szwed
Henryk Płóciennik

Naszą szczególną uwagę podczas wydarzenia zwróciły prace dwóch artystek. Chętnie więc pokazujemy ich dzieła. Maria Kiesner i jej postrzeganie architektury to coś niesamowitego. Nie potrafiliśmy oderwać wzroku od jej prac. Z kolei dwie prace Olgi Prokop-Miśniakiewicz zabraliśmy ze sobą! Dlatego już niedługo podzielimy się z Wami efektem połączenia jej sztuki z designem wnętrz!

Maria Kiesner
Olga Prokop-Miśniakiewicz

Podsumowanie drugiej edycji Targów Sztuki Dostępnej

Na koniec najważniejsze pytanie – dlaczego warto zajrzeć na targi następnym razem i co sprawia, że są tak świetne!?

Targi Sztuki Dostępnej zamierzamy też odwiedzić podczas kolejnej edycji, której już nie możemy się doczekać!

Exit mobile version