Site icon Polisz Design

Porcelanowe naczynia – zestaw do parzenia herbaty polskiej studentki

Porcelanowe naczynia zestaw do parzenia herbaty porcelana polska

Parzenie gorących napoi to codzienny rytuał milionów ludzi na całym świecie. Herbata i kawa stały się nieodłączną częścią naszego życia. Dlatego, z myślą o urozmaicenie rutyny, polska studentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu stworzyła wyjątkowy zestaw do parzenia herbaty. Te porcelanowe naczynia zaskakują swoim kształtem i jakością, a styl pochodzi prosto z Japonii.

Karolina Sikora – porcelanowe naczynia „Poruszenie — Kolekcja Form”

Autorką projektu jest Karolina Sikora. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu w tym roku zaprezentowała swoją pracę magisterską. Projekt „Poruszenie — Kolekcja Form” to zestaw do rytualnego parzenia herbaty. Te piękne naczynia odpowiadają na współczesne zapotrzebowanie, dlatego społeczność szybko obdarzyła je wielkim zainteresowaniem. Jak mówi sama studentka: „Herbata w dzisiejszych czasach to sposób na życie i nie chodzi tutaj tylko o picie zielonej herbaty, zamiast porannej kawy. Raczej o rodzaj rytuału odbywającego się według określonych zasad, dlatego tak wielu z nas nie wyobraża sobie dnia bez tego aromatycznego napoju, który oprócz niewątpliwych walorów smakowych przejawia również właściwości lecznicze”.

Zwróć uwagę na szczegóły

Zestaw składa się z 4 głównych elementów. Podstawą kompletu jest czajnik o pojemności 1 lita. W zestawie też jest czarka 200 ml pojemności, pojemnik na herbatę oraz zaparzacz do herbaty. Aby udogodnić korzystania z naczyń i nadać im wyjątkowego charakteru, do zestawu dołączono metalowe stelaże. O ile cała kolekcja naczyń posiada zaokrąglone spody, stelaże nie tylko zastępują klasyczne podkładki, a i stanowią funkcję stabilizatorów.

Porusz to! – Ruchome porcelanowe naczynia

Nazwa zestawy „Poruszenie — Kolekcja Form” ma dosłowne znacznie. Wszystkie porcelanowe elementy można z łatwością wprawić w ruch. Umożliwiają to zaokrąglone spody naczyń, zdaje się, że mogą one z łatwością się przewrócić. Nie mniej jednak, wyważone projektowanie poszczególnych elementów zniwelowało możliwość przewrócenia naczyń. Żeby uniknąć przelania się herbaty, studentka umieściła czytelny znaczek strzałki w środku naczyń, wskazuje on maksymalną pojemność naczynia. Ciekawym rozwiązaniem jest też metka na pojemniku na liście herbaty, umożliwia ona oznaczenie naczynia kredą.

Styl i wykończenie zestawu

Porcelana to najlepszy materiał na wykonanie podobnych projektów. Nie posiada zapachu i szybko się nagrzewa. Ponadto zestaw wykonano z wysokiej jakości porcelany z dodatkiem czarnego barwnika, dzięki któremu, naczynia uzyskały charakterystyczny szary kolor. Żeby uszczelnić poszczególne elementy zestawu, absolwentka użyła korkowych uszczelek. Materiał jest naturalny i ekologiczny, poza tym doskonale wpisał się w koncept projektu. Styl w którym Karolina wykonała pracę pochodzi z Japonii, dlatego porcelanowe naczynia wprowadzają nutkę egzotyki do procesu picia herbaty.

Źródło: Materiały prasowe Karolina Sikora

Exit mobile version