Site icon Polisz Design

Szaro-białe wnętrza – niezawodne połączenie kolorów

szaro-białe-wnętrza-inspiracje-salon-kanapa-dom

Od wielu lat niezmienną klasyką kolorystycznego połączenia we wnętrzach jest biel i szarość. Te dwie barwy znajdziemy w większości mieszkań na świecie. Świat designu powoli odchodzi od tradycyjnych rozwiązań na rzecz bardziej kolorowych i niekonwencjonalnych wnętrz. Nie mniej jednak niektóre szaro-białe wnętrza wciąż potrafią zaskoczyć swoją elegancją! Żeby udowodnić to, pokażemy Wam dziś wyjątkowy projekt domu z Australii!

Szaro-białe wnętrza – niezawodne połączenie kolorów

Projekt, o którym dziś mowa to wnętrze domu z epoki wiktoriańskiej. Autorem renowacji jest kreatywny australijski architekt Daniel Boddam. Przestrzeń budynku poddano całkowitej przebudowie, tak by otworzyć wnętrze na współczesne potrzeby użytkowników. Nie mniej jednak architekt nie zrezygnował z naturalnego uroku wnętrza, a więc podkreślił jego charakterystyczny styl budynku poprzez dobór odpowiedniej kolorystyki, materiałów oraz dodatków.

Kilka słów o wystroju

Do realizacji tego projektu wybrano niezawodne połączenie kolorystyczne szarości i bieli. Tę klasyczną kombinację uzupełniono o pojedyncze czarne akcenty i naturalne materiały, które z kolei dodały wnętrzu lekkości. Użyto między innymi drewno, plecionki i marmur, oprócz tego we wnętrzu znalazło się również miejsce dla metalowych elementów. Szczególną uwagę warto zwrócić na to, jak prawidłowo dobrana kolorystyka i jej proporcje wpływają na ostateczny rezultat. Wnętrze wygląda na bardzo lekkie i przewiewne, gdzie nawet elementy klasycznego wystroju takie jak wysokie listwy czy szerokie fryzowany ramy drzwiowe nie obciążają kompozycji. Taki efekt udało się uzyskać dzięki monochromatycznym rozwiązaniom i „przejrzystym” dodatkom, takim jak na przykład papierowe lampy i proste firany.

Wnętrze kreuje się dodatkami

Żeby wystrój domu nie wyglądał na nudny i zbyt prosty, postawiono na akcentowe dodatki, które wprowadziły dynamikę i ruch do wnętrza. Są to między innymi ciekawe opływowe elementy, takie jak charakterystyczne lampy stojące, stoliki i niezwykłe krzesła. Warto zauważyć, że pomimo swojej klasycznej stylistyki, wnętrze doskonale wpisuje się w kanony projektowania w stylu nowoczesnym. Tu wbrew pozorom króluje minimalizm, większość mebli wbudowano w ściany, a sam wystrój nie jest obciążony zbędnymi dodatkami.

Źródło: materiały prasowe, Daniel Boddam

Exit mobile version