Site icon Polisz Design

Studio kreatywne Clay.Warsaw – inspirujące wnętrze!

clay.warsaw w warszawie z różowymi ścianami w stylu vintage żółte sofy różowe pufy czarne krzesła podłoga w ktatkę

Z każdym dniem odkrywamy coraz więcej ciekawych miejsc na terenie Warszawy. Stolica tętni życiem, a jej mieszkańcy są pełni nietuzinkowych idei! Kolejnym punktem na mapie Warszawskiej Pragi stało się więc studio kreatywne CLAY Warsaw, które właśnie zaczęło swoje funkcjonowanie. A więc przyjrzyjmy się bliżej temu projektowi!

Studio kreatywne Clay.Warsaw

Kreatywna przestrzeń powstała w dosyć nietypowym miejscu, na Warszawskiej Pradze w dawnym budynku wojskowego magazynu przy ulicy Burdzińskiego 5. Od zewnątrz to miejsce nie zapowiada nic nadzwyczajnego, ale wystarczy wejść do środka i przed nami otwiera się świat pełny:

Założyciele Clay.Warsaw Tomasz Pasiek i Tomasz Zmigrodzki od lat aktywnie udzielają się w kreatywnym środowisku. W obrębie studia znalazły się więc siedziby prowadzonych przez nich marek Photoby, Menu i Analog/Digital.

Inspiracje inwestorów – nowy wymiar designu

Celem właścicieli studia było przede wszystkim przełamanie codzienności i wykreowanie zupełnie innej przestrzeni. Dlatego zależało im na stworzeniu miejsca, w którym design wspólnie ze sztuką staną się nie tylko tłem, ale również inspirującym narzędziem, które napędza do pracy. Clay.Warsaw to miejsce spotkań otwarte na ludzi. Tu każdy będzie dobrze pracować, swobodnie rozmawiać, planować, a nawet wspólnie gotować!

Twórca koncepcji Clay.Warsaw

Studio kreatywne Clay.Warsaw to blisko 500 mkw. przestrzeni. Autorem projektu wnętrza jest architekt Mateusz Baumiller. Stanęło przed nim duże wyzwanie – przełamać rutynę i typową koncepcję przestrzeni studyjnych oraz biurowych. W taki sposób powstało przestronne i estetyczne studio pełne dobrego polskiego designu. W projekcie tego wnętrza łatwo zauważyć inspiracje architekta designem ubiegłego stulecia, które on z powodzeniem przekłada na nowoczesny sposób funkcjonowania.

Studio kreatywne – Wyzwanie w trakcie projektu

Dodatkowych komplikacji w projektowaniu przysporzył fakt, że w przestrzeni miało znaleźć się studio fotograficzne. Opierając się na wiedzy i doświadczeniu inwestorów, architektowi udało się wykreować przestrzeń, które będzie aktywnie sprzyjać owocnej pracy. Dużą rolę w procesie odegrał poświęcony czas na studiowanie natury i ergonomii planu zdjęciowego.

Źródło: materiały prasowe, CLAY Warsaw
Zdjęcia: PION STUDIO

Exit mobile version