Site icon Polisz Design

Minimalizm we wnętrzu kojącego domu

minimalizm-we-wnętrzu-elewacja-ceglany-dom-inspiracje-zieleń

Nasz sposób na lekkie wnętrze dla dobrego wypoczynku to drewno, jasne kolory i dużo światła. Podobnie do swojego nowego projektu podeszli architekci ze studia projektowego O’Sullivan Skoufoglou Architects. Stworzyli więc kojącą przestrzeń domu pełną naturalnych materiałów i prostych form. Minimalizm we wnętrzu tego projektu robi wrażenie, dlatego nie mogliśmy zostawić ten temat bez uwagi!

Minimalizm we wnętrzu – dom dla komfortu

Grove Park to dom w Londynie, który powstał w latach 80. Nie tak dawno, na zamówienie nowego właściciela – ogrodnika, za jego renowację wzięli się architekci z lokalnego biura O’Sullivan Skoufoglou Architects. Budynek był w złym stanie oraz posiadał niewygodny układ, właśnie dlatego postanowiono rozpocząć gruntowną przebudowę. Głównymi zmianami w strukturze budynku, których dokonano w trakcie renowacji, było dobudowanie dodatkowej przestrzeni na garaż, wyburzenie ścian oraz postawienie większych otworów okiennych. W taki sposób udało się uzyskać bardziej przestronną powierzchnię wnętrza.

Układ wnętrza

W przestrzeni nowo odbudowanego parteru budynku znalazła się kuchnia, łazienka, jadalnia od strony ulicy i salon zorientowany na ogród i dziki las. Piętro zaś zajmuje duża sypialnia wraz z osobną łazienką. W ogrodzie od tyłu domu zbudowano schodkowy taras z czerwonej cegły, który doskonale dopasował się do elewacji budynku.

Charakter wizualny

Minimalizm we wnętrzu tego domu odczytuje się jeszcze na zewnątrz budynku. Prostokątna ceglana bryła umieszczona wśród chaszczy roślin zadała koncepcję przyszłego projektu. Właściciel, jako ogrodnik, jasno określił chęć posiadania wnętrza spójnego z otoczeniem budynku. Właśnie dlatego przewodnim materiałem projektu stało się drewno. Ściany parteru prawie w całości pokrywają płyty z fornirowanego drewna, niewykończone nim ściany zdobi jasna biała farba. Uzupełnieniem tej kolorystyki służy lana posadzka ze szlifowanego betonu. Taka paleta barw wizualnie tworzy złudzenie wizualnego przedłużenia zewnętrza, a więc doskonale wkomponowuje się w ogólną koncepcję projektu.

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, wnętrze wykonano w tradycjach minimalizmu. Dlatego nie znajdziemy tu wiele ozdób lub zbędnych mebli.

Źródło: materiały prasowe, O’Sullivan Skoufoglou Architects

Exit mobile version