Site icon Polisz Design

Dom wakacyjny wśród tropikalnych widoków

dom-wakacyjny-salon-kanapa-inspiracje-narożnik-wnętrze-białe-ściany

Wakacje… Zapewne zdecydowana większość ludzi, zastanawia się aktualnie, jak będą wyglądać ich urlopy w 2020 roku. My nie jesteśmy wyjątkiem i mamy ogromną nadzieję, że jednak uda nam się gdzieś wybrać tego lata. A dopóki sytuacja nie jest pewna, chętnie dzielimy się okazami dobrego designu. Oto dom wakacyjny, do wnętrza którego, przenika piękna natura Australii!

Dom wakacyjny – na łonie tropikalnej natury

Woorak House to przestronny budynek, który znajduje się w przedmieściu Palm Beach w Sydney. Położony na końcu półwyspu dom nie ma bezpośredniego widoku na ocean, jednak autorzy projektu, architekci z pracowni projektowej CM Studio, w pełni wykorzystali potencjał miejsca w którym znajduje się inwestycja. Budynek otacza dziewicza natura rezerwatu, dlatego cała koncepcja wnętrza jest zorientowana na wyeksponowanie tego atutu.

Układ architektoniczny

Dom wakacyjny Woorak House to długa dwupoziomowa konstrukcja, która tradycyjnie ma dwie strefy użytkowe – dzienną i nocną. Parter budynku sprytnie łączy te dwie strefy. Przód budynku na parterze mieści trzy sypialnie wraz z dwiema łazienkami. W głębi budynku, czyli w jego tylnej części, znajduje się przestronny salon z aneksem kuchennym i jadalnią. Z tego miejsca otwiera się piękny widok na otaczającą budynek naturę. Piętro budynku to blok łączący główną sypialnię, garderobę, dużą łazienkę i biuro.

Warto zauważyć, że większość pomieszczeń budynku wchodzi w bezpośrednią „interakcję” z jego zewnętrzem. Tak, na przykład, okna w domu otwierają się w taki sposób, że pojawia się wrażenie otwartego pokoju na zewnątrz.

Wykończenie i materiały

Głównym wymogiem właścicieli budynku było stworzenie ponadczasowego wystroju. W taki sposób do wykończenia ścian, sufitu oraz większości powierzchni użytkowych wykorzystano biały kolor. Szczotkowane dębowe drewno, które architekci użyli jako materiał uzupełniający, doskonale kontrastuje z głównym kolorem wnętrza. Do wykończenia podłóg parteru, wykorzystano jasnoszare wapienne płyty, na piętrze zaś drewno. Takie rozwiązanie dla domu współgra z otoczeniem, tworzy spójną kompozycję i nie zakłóca naturalnego środowiska rezerwatu.

Jeśli chodzi o aranżację pomieszczeń budynku, to architekci postawili na minimum dekoracji. W taki sposób nie pojawia się efektu zagraconej przestrzeni oraz zachowuje się lekkość i przewiewność wnętrz.

Źródło: materiały prasowe, CM Studio

Exit mobile version