Wazony, które uzupełniają piękno kwiatów

1
2398

Uwielbiamy dostawać kwiaty. Jest kilka takich dni w roku kiedy nie jest tajemnicą, że się ich po prostu spodziewamy. Warto mieć wtedy wygospodarowane wazony, w których nie tylko przechowamy nasze kwiaty ale sprawimy, że jeszcze bardziej wyeksponujemy ich piękno. Pewnie zgadzacie się ze mną, że to czy obdarowane zostaniemy bukietem tulipanów, róż czy peonii nie ma wielkiego znaczenia. Znaczenie ma ich obecność wprowadzająca do naszych wnętrz kolory i piękny zapach.

czarny wazon na kwiatyźródło: Pinterest

wazon DIY wazon z torby papierowejźródło: houseofbliss.blogspot.dk

wysoki wazon na kwiaty

źródło: coxandcox.co.uk

Uwielbiam ten moment kiedy z rękami zajętymi bukietem kwiatów szperam po mieszkaniu szukając tego najbardziej pasującego wazonu, który uzupełni ich piękno najlepiej. Nikt jednak nie powiedział, że z definicji wazony muszą być ze szkła i to koniecznie przezroczystego. Wazon zrobiony z betonu lub z blaszanego wiaderka, zastosowanie torby papierowej jako osłonki słoika z wodą – takie rozwiązania pasują do naszej definicji kreatywnych wazonów.

wazon blaszane wiaderko wazon metalicznyźródło: West-coast-aesthetic.com

szklany wazonźródło:fashion-landscape.com

szklany wazon kulaźródło: momspark.net

biały wazon designKrafla

To w jaki sposób wyeksponujemy nasze kwiaty może znacznie wpłynąć na charakter naszego wnętrza. Może porozstawiać pojedyncze kwiatki w małych wazonikach na parapetach okiennych naszego pokoju, a może lepiej wygospodarować oddzielny stolik na którym stanie pokaźnych rozmiarów wazon z wysokimi roślinami w dominującym kolorze. Opcji jest tak wiele. Pamiętacie nasze inspiracje na domową oranżerię? Ponadto wazon lub jakkolwiek rozumiane naczynie na kwiaty spełnia czasami samo w sobie dekoracyjne zadanie.

toczenie-w-drewnieToczenie w drewnie

Good Old Things

wazonik_fiolkaProjekt B25

źródło: deavita.com

Wazon to również jedna z tych rzeczy, która sprawdza się wyśmienicie w wersji “zrób to sam”. To od nas zależy czy kwiaty znajdą swoje miejsce w zużytej puszce czy wysokiej szklance. Ozdobić je możemy według uznania a ogranicza nas tylko wyobraźnia. Jak widać starczyłaby nawet mała puszka białej farby, którą pomalujemy kilka słoików i butelek. Myślę, że zadanie spełni nawet kawałek kolorowej wstążki obwiązanej wokół naczynia. W takiej czy innej wersji ja na przyjęcie kwiatów jestem gotowa codziennie.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here