W krainie książek – wnętrza dla nałogowych czytelników

0
1263

Niektórzy przez większość dnia żyją w wirtualnym świecie przyklejeni do ekranu komputera lub telefonu. Telemaniacy po powrocie do domu chwytają za pilota i przez resztę dnia śledzą losy bohaterów oper mydlanych albo namiętnie oglądają teleturnieje. My wolelibyśmy znaleźć się w krainie książek.

Są też tacy, którzy nie wyobrażają sobie życia bez książek i to właśnie im dedykujemy dzisiejszy tekst. Wnętrza, w których pierwsze skrzypce grają książki wcale nie muszą wyglądać jak biblioteki pełne kurzu i ciężkich, przytłaczających regałów. Domowy księgozbiór może wprowadzić niepowtarzalny charakter do salonu czy sypialni. Jak to zrobić? Jak znaleźć się w krainie książek? Zerknijcie na aranżacje, które mówią same za siebie.

źródło: www.futuristarchitecture.com

źródło: www.gurl.com

źródło: media.bookbub.com

Książki poukładane kolorami tworzące spójną sekwencję barw, półki z książkami między dużym oknem i parapetem pełnym poduszek, który jest idealnym miejscem do czytania czy domowa biblioteka ciągnąca się aż po antresolę? Każde z tych rozwiązań zależy oczywiście od metrażu mieszkania i możliwości, jakie daje jego przestrzeń. Nawet jeśli możecie sobie pozwolić na tylko jedną, niewielką półkę, warto wybrać taki mebel, który będzie wyjątkowy. Zwykły stolik nocny też może wam służyć za podręczny schowek ulubionych lektur, które umilą wam wieczór.

regał-na-ksiażki-jasne-drewnoWood Republic

regał-na-książki-metalowy-stelażnoo.ma

komoda-na-książki-pastelemySAM

stolik-nocny-ze-sklejki_luuz_

Jedno jest pewne! Wnętrza pełne książek mają w sobie magię, a hygge to ich drugie imię. Nasz domowy księgozbiór regularnie się rozrasta i mamy nadzieję, że kiedyś będziemy mogli pochwalić się naszą aranżacją z książkami w tle. A jak to wygląda u was? Może polecicie nam fajne lektury dla miłośników designu? 😉

źródło: classygirlswearpearls.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here