Stolik kawowy z duszą – oto 8 znalezionych przez nas

0
6502

Znalezienie ciekawego, jedynego w swoim rodzaju stolika kawowego zdejmuje sen z powiek wielu projektantom wnętrz. Po stoliku kawowym można poznać preferencje i gusta właściciela mieszkania. Stolik kawowy, oprócz stołu kuchennego, jest jednym z mebli, który w pewnym sensie “spotyka ze sobą” ludzi, przyjaciół czy rodzinę. Zrobiliśmy więc subiektywną selekcję stolików kawowych w różnych stylach, wykonanych z różnych materiałów. Łączy je jednak jedna wspólna cecha – posiadają duszę. Może coś dla siebie znajdziecie?

Stolik jak kaseta magnetofonowa

Sztandarowym produktem marki TomCraft jest stolik kawowy w kształcie kasety magnetofonowej SUPERTON 60 produkowanej w szczecińskich zakładach włókienniczych Chemitex-Wiskord na przełomie lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych. Stolik zdobył duże uznanie i rozgłos medialny lokalnie jak i w całej Polsce a także zdobył klientów za granicami naszego kraju w Danii,Szwecji i Holandii.

stolik kaseta

źródło: TOMCRAFT

Stolik geograficzny

Marka HOLDIS jako prekursor na rynku polskim kreuje stoliki o niebanalnych kształtach-granic miast oraz państw. Obraz mebli dopełniają stalowe nogi, które swoim stylem nawiązują do lat czterdziestych ubiegłego wieku. Każdy ze stołów jest efektem zamiłowania do perfekcji i prostoty.

źródło: HOLDIS 

W stylu lat 50 i 60-tych

Wood&Paper to polska marka czerpiąca z wzornictwa lat 50 i 60-tych, gdy polski design utrzymywał bardzo wysoki, światowy poziom. Widać tu miłość do drewna, koloru i geometrycznych wzorów. Wood&Paper korzysta z tradycyjnych technik stolarskich np. pracochłonnej intarsji. Produkty wykonywane są ręcznie od pierwszego cięcia do ostatniego pociągnięcia pędzlem. 

źródło: WOOD&PAPER 

W duchu eco

Wild Wood Stories to stoliki, które kocha się od pierwszego wejrzenia, bo są opowieścią o drewnie, o poszukiwaniu prostoty i harmonii. Tworzone są z szacunkiem do natury.

źródło: Wild Wood Stories 

Studio Minimal tworzy swoje stoliki w naturalny i ekologiczny. Drewno pozyskiwane jest w ekologiczny sposób, wykańczane ekologicznymi farbami i olejami. Stoliki tworzone są w 100% z litego drewna dębowego lub plastrów drewna bukowego.

źródło: Studio Minimal

Stolik geometryczny

Prosty stolik marki Biuro Kreacja kawowy może stać się ozdobą każdego salonu. Asymetryczny kształt przypomina drzewo. Niebanalna konstrukcja pozwala na korzystanie z dwóch poziomów blatów.

źródło: Biuro K 

W stylu skandynawskim

Projekt Drewno to autorska pracownia stolarska, która stawia na design szyty na miarę. Specjalizuje się w realizacji m.in. stolików wykonanych z litego drewna. Swoje prace wykonują ze specjalnie wyselekcjonowanych gatunków drewna.

źródło: Projekt Drewno 

Stolik ze sklejki

Stoliki Wood Republic stworzone zostały po to, by doskonale wpasować się w każdą, indywidualną przestrzeń. Idealne są do nowoczesnych przestrzeni, loftów oraz przestronnych i jasnych pomieszczeń. Sprawdzą się też w salonie, pracowni lub sypialni. Można wykorzystać je jako stolik kawowy ale też w roli stoliczka pomocniczego lub stolika nocnego.

źródło: Wood Republic

Z wyobraźnią

ACOCO to tworzy rzeczy z pasji i potrafi nadać i niezwykły charakter. Te geometryczne stoliki mogą nie dość, że są funkcjonalne, to już na wejściu puszczają oko do koleżanki zaproszonej na kawę.

źródło: ACOCO 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here