Czy pamiętacie kultowe krzesło z czasów PRL, którego autorem jest Henryk Sztaba – dziadek Tomasza Sztaby?
Jeśli tak, to zapewne ucieszy Was fakt, że Projekt 68 wznawia produkcję jednego z najbardziej rozpoznawalnych mebli w polskim designie.
Krótka historia
Historia krzesła prl jest o tyle ciekawa, że zostało ono zaprojektowane specjalnie na zlecenie PSS “Społem” jeszcze w roku 1968. Jako, że wówczas dostępnych materiałów nie było zbyt wiele, postawiono przede wszystkim na jego funkcjonalność i prostotę wykonania. Okazało się, że mebel szybko zyskał na rozpoznawalności, a ponadto maksymalnie spełniał swoją rolę jako trwałego mebla do użytku zewnętrznego.
Malowanie krzesła
Początkowo, w oryginalnej wersji, krzesło było malowane farbą w zawiesinie. Obecny model powraca do nas praktycznie identyczny jak pierwotny, z tą różnicą, że jest malowany proszkowo, osiągając przy tym wybrany kolor z palety RAL.
Minimalizm
Jako, że Projekt 68 zamówienia na krzesła siatkowe rozpatruje w sposób indywidualny- mogą one występować w dowolnych kolorach. Krzesła zostały zaprojektowane w formie minimalistycznej, a więc świetnie nadają się do każdego wnętrza. Idealnie pasują do współczesnych przestrzeni, restauracji, sal konferencyjnych, biur, czy mieszkań. Swoim wyglądem przykuwają uwagę, a tym samym zachwycają swoją funkcjonalnością i wygodą. Ponadto krzesło charakteryzuje polski design.
Projekt 68
Jednym z głównych z założeń Projektu 68 jest wznowienie produkcji krzesła siatkowego i rozszerzenie jego sprzedaży na całym świecie, ale również wprowadzenie na rynek tych mebli, które zostały zaprojektowane w czasach PRL, ale nigdy nie ujrzały światła dziennego.
Zdjęcia: projekt68.pl oraz modulio.pl
ZapiszZapisz
ZapiszZapisz
ZapiszZapisz
ZapiszZapisz
ZapiszZapisz
ZapiszZapisz