Piaski pustyni – gorący trend w Twoim domu

0
5664

Trend pustynny to niezwykle wdzięczna tendencja, która jest zupełnie obca w naszej szerokości geograficznej. Ciężko znaleźć w Polsce wydmy, na których można się osiedlić. Nie bierzmy jednak tego trendu zbyt dosłownie. Przyjrzyjcie się pustynnym wnętrzom i przemyćcie do domu trochę gorącego frontu.

pampa.com.au

pampa.com.au

Subtelne kolory nawiązujące do piasków pustyni to spokojne beże, ziemiste odcienie pomarańczu, cynamonowe brązy, czerń i biel. Wszystko to spójnie tworzy przytulny klimat niczym z afrykańskiego namiotu. Tekstury pojawiają się niezwykle rzadko, jedynie w dodatkach takich jak pościel nawiązująca do plemiennego motywu, bądź dywan z delikatnym wzorem.

urbanoutfitters.com

 annabellkutucu.com

Instagram

Instagram

Materiałem rządzącym w pustynnych wnętrzach jest surowe drewno. Wygląda ono jakby przez bardzo długi czas narażone było na promienie słoneczne i piaskowe burze. Jasne, nieoszlifowane meble sprawiają wrażenie wykonanych przez amatora. Nic bardziej mylnego.

Niskie stoły, przy których siedzi się na poduchach lub siedziskach to niejednokrotnie dzieła sztuki.

Z surowym drewnem idealnie łączy się rattan i wiklina. Pufy wykonane z liści bananowca, plecione fotele bujane, pojemne kosze i wiszące siedziska. Wszystko to sprawia, że jesteśmy bliżej natury i możemy poczuć się jak współcześni nomadzi.

maisonsdumonde.com

aphrochic.com

Wyróżniającymi się akcentami w piaskowym wnętrzu są marokańskie i azteckie wzory na tkaninach i oczywiście roślinność. Kaktusy i trawy będą wybijać się na tle beżowych odcieni. Plakaty z motywem sukulentów oraz egzotycznych owoców na staną się jedyną słuszną ozdobą ścian. A dodatki w postaci metalicznych tac i ażurowych lampionów to wisienka na torcie.

Instagram

belivindesign.com

Ten trend zawładnął naszymi sercami! Naturalne materiały połączone z delikatnymi tkaninami i kaktusową zielenią to świetna odmiana po minimalistycznych wnętrzach rodem z zimnej skandynawii. Czas na słońce i powiew gorącego powietrza! Piszecie się na pustynną wycieczkę?

makrama-ścianaNatunaturally

pufa-szydełko-pustynia-dom-wnętrze-piasek-siedziskoRenata Nekrasz Art&Design

tapeta-kaktus-fototapeta-dom-pustynia-wnętrzeColoray

obraz-plakat-kaktus-wnętrze-pustynia-dom-dodatekILOBAHIE

pufa-lina-siedzisko-pustynia-dom-wnętrzeMakramowa Pracownia

hamak-siedzisko-dom-wnętrze-pustynia-trendSimple Pattern

kosz-wiklina-pleciony-wiklinowy-dom-pustynia-wnętrzeIhaha

dywan-wełna-tkanina-wzór-maroko-afryka-pustynia-dom-wnętrzeNikamony

plakat-obraz-wydruk-kaktus-dom-ściana-ozdobaMyScandi

szklarnia-doniczka-kwiaty-rośliny-kaktus-donica-wazon-terrariumSzklarnia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here