Patchworkowa podłoga – wydziel nietypową przestrzeń

0
4921

Z czym kojarzy Wam się patchwork? Z narzutami tworzonymi przez rękodzielników? Ze skórzanymi torebkami wykonanymi z pozszywanych łat? Teraz nadszedł czas na trend, którego jeszcze nie było. Nieregularne podłogi! Żegnamy więc grzecznie ułożone deski i odcięte rzędy płytek. Do naszych domów wkrada się designerski chaos i płynne przejścia.

biała podłogaźródło: petitepassport.com

kafle na podłodzeźródło: mybetterhome.net

W tym sezonie królować będą kafle w kształcie sześciokąta, które bezczelnie wdzierają się na powierzchnię zarezerwowaną dla paneli. To połączenie sprawdza się najlepiej przy kontrastujących barwach. Najczęściej to płytki są jasne, a parkiet ciemniejszy, ale wybór kolorów zależy oczywiście od was.

Jest to idealne rozwiązanie do nowoczesnych wnętrz, które charakteryzują się otwartą przestrzenią. Niesystematyczne rozmieszczenie płytek oddzieli część kuchenną od dziennej lub przedpokój od reszty domu bez potrzeby stawiania dodatkowych ścian. Jest to bardzo ciekawy element wystroju, który nada modernistycznego charakteru każdemu wnętrzu.

marmurowa podłogaźródło: www.nytimes.com

panele i płytkiźródło: www.thedesignsheppard.com

podłoga w kuchniźródło: www.instagram.com

Jeśli nie jesteście fanami płytek pomyślcie o patchworkowej, drewnianej podłodze. Kolorowe klepki zaskarbiają sobie coraz większe rzesze fanów i są niezwykle pozytywnym akcentem. Taki parkiet możecie położyć od nowa lub przerobić stare deski w kolorowe puzzle. One również będą pełnić funkcje praktyczne. Pomogą oddzielić pomieszczenia, przestrzenie w obrębie jednego pokoju lub wprowadzą element dekonstrukcji do waszych mieszkań. Jeśli nie chcecie zbytnio ryzykować, pomalujcie tylko część parkietu, a resztę zostawcie w naturalnym kolorze. Jednak gdy drzemie w was dusza artysty zaszalejcie z połączeniem barw i zestawcie kilka odcieni.

kolorowa klepkaźródło: www.theblogdeco.com

klepka na podłodzeźródło: www.41zero42.com

podłoga w łazienceźródło: pl.pinterest.com

Na rynku pojawia się coraz więcej kafli, dzięki którym możecie odwzorować patchworkowy trend. Co sądzicie o tak awangardowym połączeniu? Nam bardzo się podoba i musimy przyznać, że dawno nie widzieliśmy czegoś tak ciekawego.

kafle marokańskie marakesz płytki patchworkDekornia

kafle ośmiokąt płytki dom wnętrze podłogaHERSZTEK

kafle maroko turkus podłoga patchwork wnętrza inspiracjaartkafle

płytki ceramika patchwork wnętrza inspiracje modernDeeco

kafle płytki kafelki inspiracja patchwork wnętrza podłogaartkafle

kafle rybia łuska płytki patchwork podłoga kafelki wnętrzeDekornia

kafle beton kafelki patchwork wnętrze podłoga inspiracjaDekornia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here