Pakujemy walizki – inspiracje dla miłośników podróży

0
1630

Pogoda jest coraz bardziej wakacyjna, a co za tym idzie więcej osób wyciąga walizki z szafy i zaczyna planować podróże. Kuszeni ofertami wyjazdu w egzotyczne albo te bardziej lokalne, ale równie piękne miejsca, przychodzimy do was z garścią wakacyjnych inspiracji. Co Wy na to, by wspomnienia z wymarzonej wyprawy przenieść do mieszkania?

źródło: Pinterest

źródło: en.paperblog.com

źródło: Domino

źródło: Lotaro

    źródło: Instagram

Może to już niemodne, ale my nadal kolekcjonujemy pocztówki 🙂 Uwielbiamy wyszukiwać te najbardziej charakterystyczne, niepowtarzalne i związane z miejscem, które odwiedzamy. Nie wysyłamy ich do znajomych tylko samolubnie zachowujemy dla siebie, by ułożyć z nich wakacyjny kolaż. Do tego dołączamy kilka zdjęć z egzotycznej plaży albo ulubionej kawiarni w Lizbonie i mamy mini galerię, która cieszy oko, nawet gdy za oknem szaro i nieprzyjemnie.

Kolejnym sposobem jest wykorzystywanie w aranżacji pamiątek, które przywozimy ze sobą. Grafika kupiona od ulicznego artysty z Barcelony, ceramika zdobyta na pchlim targu, czy ręcznie robione, kolorowe kilimy i narzuty – wszystko warto wyeksponować. W mieszkaniu nałogowego podróżnika dozwolona jest mieszanka kolorów, stylów i faktur.

Jeśli wasza wymarzona wyprawa dopiero przed wami, nic nie stoi na przeszkodzie, by już teraz delektować się odrobiną kolorów, krajobrazów i inspiracji z kraju, który chcecie odwiedzić. Ratan, wiklina, sukulenty i naturalne kolory podwyższą temperaturę w mieszkaniu, a jak dodacie do tego intensywne, meksykańskie kolory, stworzycie swoją prywatną oazę zbliżoną klimatem do Ameryki Południowej.

Możliwości jest bardzo wiele, kwestia tego, jaki kierunek podróży wybieracie 🙂 Pochwalcie się koniecznie swoimi inspiracjami. Nasze propozycje jak zwykle pochodzą od polskich twórców:

My Scandi

Galeria EMU

Life Fetish Design

Pracownia Faramuszka

Coloray

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here