Fototapety z malowniczymi pejzażami, obrazy z martwą naturą czy portrety w zdobionych ramach święciły kiedyś triumfy w wielu mieszkaniach. Na szczęście moda na takie dekoracje już przeminęła, a ich miejsce zajęły bardziej abstrakcyjne formy i wzory. Geometryczne grafiki, cyfrowe kolaże czy fototapety z nieoczywistym połączeniem wzorów stawiają kropkę nad i w wielu aranżacjach – czy to dla Was totalna abstrakcja?

źródło: www.behance.net

W tym szaleństwie jest metoda! Odrobina abstrakcji stworzy idealny duet z meblami vintage. Nowoczesny kolaż w połączeniu z kultowymi projektami z lat 60-tych jest dowodem na to, że dobry design jest ponadczasowy i uniwersalny. To co jest podane w nieoczywisty sposób pozostawia spore pole do interpretacji i za to uwielbiamy abstrakcyjne elementy w aranżacjach. Czasami projekty z pozoru kiczowate nabierają nowego wymiaru we wnętrzach zupełnie różniących się style i estetyką.

źródło: cedarandsuede.com.au

źródło: www.swoonworthy.co.uk

źródło: printpattern.blogspot.hr

Abstrakcyjne projekty można zestawiać z różnymi formami i kolorami, choć najlepiej zadbać o neutralne tło i stworzyć z nich coś w rodzaju prywatnej, nowoczesnej mini galerii. W naszej domowej ekspozycji pojawiłyby się projekty od polskich projektantów. A jakie są wasze propozycje? 🙂

cyfrowy-kolarzBarakuzz Collages&Illustrations

stałe-zmienne-kolaż
Stałe/Zmienne

autorska-grafika-abstrakcjaPrintlove

naklejka-na-ścianę-maskaDouble Room

błękity-obraz-na-płótnie-abstrakcjaccarol design

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here