Od kilku sezonów można zaobserwować powrót dekoracji i rzeczy do domu wykonywanych tradycyjnymi technikami. Ręcznie robiona ceramika, grafiki tworzone metodą sitodruku, pledy i poszewki na poduszki robione na drutach zdobią wiele mieszkań. W tym sezonie do tego zacnego grona dołączają makramy i klimy. Unikalne tkaniny i makatki stawiają kropkę nad i w wielu aranżacjach.

kolorowa makramaźródło:decoracion.facilisimo.com

Tkactwo i wyplatanie makram przeżywa renesans. Coraz więcej polskich twórców sięga po tkackie krosna i projektuje autorskie tkaniny. Niektórzy specjalizują się nawet w samodzielnym barwieniu wełny z wykorzystaniem naturalnych składników oraz tworzeniu włóczek w naturalnej przędzy. Profesjonalne zaplecze, wysokiej jakości materiały w połączeniu z talentem i zmysłem artystycznym to niezawodny przepis na zachwycające kilimy. Każdy z nich może wyróżniać się nie tylko połączeniem kolorów, ale też faktur.

makrama frędzleźródło: abeautifulmess.com

tkaniny geometryczne wzoryźródło: decor8blog.com

makrama włóczka sznurkiźródło: www.instagram.com

Makramowe ozdoby to kolejny trend, który przebojem wkracza na salony. Łącząc różne techniki splotów twórcy wykonują oryginalne ażurowe dekoracje na ścianę oraz wiszące kwietniki. Makramowe dzieła w naturalnym kolorze będą pięknie wyglądać na tle butelkowej zieleni lub ciemnego granatu. Oryginalnym pomysłem jest również stworzenie roślinnej kaskady z wykorzystaniem makramowych kwietników przymocowanych do zwykłej gałęzi, lub bezpośrednio do sufitu.

makramowe kwietnikiźródło: modernmacrame.com

makrama na ścianęźródło: thedesignchaser.com

Tradycyjne techniki rzemieślnicze znajdują coraz szersze zastosowanie w projektowaniu i tworzeniu produktów do wnętrz. To co najważniejsze i najbardziej magiczne w tym zjawisku, to ich nowatorskie wykorzystanie i wkomponowanie w aktualne trendy ze świata designu. Polscy twórcy doskonale wiedzą jak to robić 🙂 Zresztą, sami zobaczcie!

makramowy kwietnik pastelowe koloryMOX macrame

tkany-kilim-naturalne-koloryKilim All

granatowa-makrama-bohoMOX macrame

różowy-kilim-na-ścianęfloral doll house

żółty-granatowy-kilim-na-ścianęKilim All

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here