Site icon Polisz Design

Lekcje stolarstwa w Twoim domu ze szkołą Wood Workshop

Wood Workshop

Wood Workshop to warszawska szkoła stolarstwa tradycyjnego. Już od 2017 roku przyciąga miłośników drewna z całej Polski! Ku zadowoleniu wszystkich miłośników prac z drewnem wystartowała seria filmów instruktażowych, które mają na celu przybliżenie tajników pracy ręcznymi narzędziami.

Zespół Wood Workshop, Zdjęcie: Konrad Ćwik

Pod linkiem: www.woodworkshop.online pojawiły się pierwsze szkolenia, kolejne zostaną opublikowane do końca października 2020 roku.

To gratka, nie tylko dla wprawionych stolarzy, ale także dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z rzemiosłem. My drewno we wnętrzach uwielbiamy, więc kibicujemy tej inicjatywie całym sercem. Co ważne, szkoła uczy klasycznych technik pracy z drewnem. Lekcje on-line przybliżą uczestnikom tajniki ostrzenia dłut oraz noży do strugów na kamieniach wodnych, wykonywaniu ręcznych połączeń, takich jak „jaskółczy ogon”, czy nietypowych zastosowań strugów.

Zdjęcie: Konrad Ćwik

Pomysł na stworzenie lekcji on-line powstał w trakcie lockdownu. Założyciele szkoły od-bierali codziennie telefony z pytaniami o porady. Zauważyli, że wielu z ich uczniów, czas izolacji wykorzystuje na próby rozwijania pasji w warunkach domowych. Widoczna była dla nich potrzeba dostępu do informacji, które przekazują podczas lekcji. Tak powstał pomysł na stworzenie video szkoleń, które będą zawierały trudniejsze zagadnienia poruszane podczas zajęć stacjonarnych. Filmiki znajdziecie również na kanale YouTube.

„Kiedy dotarła do nas informacja o naborze wniosków do programu KULTURA W SIECI reali-zowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, postanowiliśmy złożyć wniosek o dofinansowanie” mówi Marta Kwintal, współzałożycielka Wood Workshop.

Zdjęcie: Konrad Ćwik

Kultura w sieci to program rządowy, którego celem jest wsparcie realizacji projektów upowszech-niający dorobek kultury i zwiększających obecność kultury w życiu społecznym, dzięki narzędziom online. Pomysł na przeniesienie warsztatów stolarskich do sieci spodobał się w MKiDN.

Projekt, „Nowe stolarstwo tradycyjne. Nauka rzemiosła przez internet”, dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura w sieci.

Exit mobile version