Pora, by powiedzieć to głośno! Stonowane i chłodne szarości powoli tracą na popularności, ustępując miejsca cieplejszym barwom. Coraz więcej projektantów sięga po paletę kolorów ziemi i wplata naturalne materiały w aranżacje. Ponadczasowe drewno od lat uszlachetnia wiele wnętrz, a od niedawna wtóruje mu równie godny partner. Mowa o korku – materiale, który zyskuje drugie życie i zaczyna być wykorzystywany w bardziej designerskich projektach wnętrz i mebli. Korek we wnętrzu znajduje coraz więcej możliwości zastosowania.

ściana korkowaźródło: designdiyideas.com

hokery z korkaźródło: www.homedit.com

korek we wnętrzu korek na ścianieźródło: nyde.co.uk

Ściana z korka daje niesamowity efekt wizualny, który przełamuje minimalizm i chłód nowoczesnych wnętrz. Jest również bardzo funkcjonalnym rozwiązaniem, które doskonale sprawdzi się w miejscu pracy. Co powiecie na tablicę korkową, która ciągnie się od podłogi, aż po sufit? Tworzenie obszernych moodboardów i map myśli byłoby o wiele prostsze 🙂

Korek we wnętrzu ma również tę zaletę, że jest tańszy niż drewno i łatwiejszy w utrzymaniu. Wbite w niego pinezki, czy przyklejanie kartki z notatkami możemy dowolnie wymieniać, bez obaw, że zostaną widoczne ślady. Możecie go również zastosować w łazience, sypialni czy kuchni (i nie chodzi nam tylko o podkładki pod kubki:)). Dzięki temu, że korek nie pochłania kurzu i nie elektryzuje się, jest bezpieczny dla alergików i astmatyków, a dodatkowo tłumi hałasy. Jeśli chcecie odetchnąć od głośnych sąsiadów z dołu, pomyślcie o podłodze z korka 🙂 Jej utrzymanie wcale nie jest problematyczne. Wystarczy ją zabezpieczyć warstwą wysokiej jakości lakieru poliuretanowego lub winylu, by była odporna na ścieranie i zabrudzenia.

podłoga z korkaźródło: www.theguardian.com

korek na podłodzeźródło: www.flickr.com

Tradycjonaliści, którzy nie chcą robić rewolucji w mieszkaniu i wolą poprzestać na kilku korkowych dodatkach również mają w czym wybierać. Jeśli ograniczamy się do pojedynczych przedmiotów zadbajmy o to, by były one wyjątkowe. Mamy dla was kilka propozycji 🙂 Zerknijcie i dajcie znać czy ktoś z was skusił się na korkową ścianę albo zagłówek łóżka w sypialni!

korkowa-dekoracja-na-ścianęAura-Home

korkowa-tablica-domek Gagalu

samoprzylepna-tablica-mapa-korek Artgeist

korkowe-drzewa-pokój-dziecięcy-inspiracjaAura-Home

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here