Domowa kwiaciarnia – kwitnące wnętrza

0
1790

“ Kwiaty na wiosnę? Odkrywcze!”, mówiła w filmie “Diabeł ubiera się u Prady” stanowcza redaktor naczelna, Miranda Priestley. Nie można się nie zgodzić, że motywy kwiatowe są nieodłącznym elementem sezonu wiosenno-letniego i nie są niczym awangardowym. My jednak zbadamy ten trend pod kątem wnętrzarskim.

Sofy, tapety i tapicerowane fotele w kwiaty kojarzą się ze stylem angielskim. Wnętrza urządzone w tej estetyce są klasyczne, harmonijne i przytulne. Co jeśli lubisz nowoczesność i meble rodem z dworu królowej Elżbiety nie są w kręgu twojego zainteresowania?

muralswallpaper.com

pl.pinterest.com

Od kilku sezonów zauważamy pączkowanie pewnej tendencji. Kwiaty zaczynają rozkwitać na ścianach, zasłonach oraz meblach w sposób jakiego jeszcze nie było. Są mroczne, nawiązujące do baroku i nie kojarzą się z wiosną.

Motyw florystyczny niemal przeniesiony z obrazu Andreasa Stecha „Martwa natura kwiatowa w szklanym wazonie”, nada wnętrzu niezwykły, tajemniczy charakter. Tak mocny akcent wymaga odwagi, jest najmocniejszym elementem wystroju. Reszta mebli i dodatków powinna rozjaśniać przestrzeń, być tłem dla tego płótna.

muralswallpaper.com

elliecashmandesign.com

surfaceview.co.uk

pl.pinterest.com

Jeśli tak intensywne, wymagające kwiaty nie są bliskie Twojemu sercu poznaj naszą kolejną propozycję. Typowo wiosenne motywy florystyczne przemycone w dodatkach bardzo szybko zmienią zimowe wnętrze w domową kwiaciarnię.

pl.pinterest.com

houseandgarden.co.uk

Łąka na poduszkach, plakatach, czy na zasłonach ożywi Twój salon i wprawi w dobry humor. Nawet, gdy za oknem deszcz tak kolorowe dodatki wprowadzają wiosenny klimat. Jak stworzyć domowy ogródek? Idealnym sposobem na szybki rozkwit będą tekstylia. Szara kanapa nabierze rumieńców dzięki różanym poduszkom, a bezbarwna sypialnia zyska koloryt za sprawą kwiatowego fotela.

pl.pinterest.com

bluebellgray.com

Nie bój się koloru, posadź w swoim mieszkaniu morze kwiatów i ciesz się domową pracownią florystyczną. Który wariant bardziej przypadł Ci do gustu? Barokowy mrok czy szalony kolor?

poduszka-róże-wnętrza-tkaniny-kwiatyLillaSky

kwiaty-wianekEwianek

tapeta-kwiaty-dom-wnętrze-inspiracjaColoray

jesienne-kwiaty-tapeta-wnętrze-dom-inspiracjaColoray

plakat-kwiaty-vintage-dom-wnętrze-inspiracjaPat.ka

fototapeta-tapeta-kwiaty-vintage-dom-wnętrzeColoray

fotel-kwiaty-vintage-meble-wnętrzeREBORN

plakat-obraz-kwiaty-dom-wnętrze-inspiracja-makiEnchantedCrayons

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here